Güne Sağlıklı Başlamak İçin 5 Egzersiz

Güne Sağlıklı Başlamak İçin 5 Egzersiz

Sabah uyandıktan sonra güne sağlıklı başlamanız için basit egzersizler yapabilirsiniz. Bu basit egzersizler, sabah enerjinizi yükseltir ve gün içerisinde iyi hissetmenizi sağlar. Sabahları egzersiz yaparak, sağlıklı ve mutlu bir gün geçirebilirsiniz. Sizler için güne sağlıklı olarak başlamanız için 5 egzersiz yöntemi önerimiz var.

1) Zıpla ve Bacakları Yana Doğru Aç (30 Saniye)

Zıpla ve bacakları yana doğru aç ( Jumping Jack ) hareketi en önemli ve en eğlenceli egzersizlerdendir. Ayağa kalkarak, kollarınız dik bir şekilde ve ayaklarınız bitişik halde bu egzersize başlayabilirsiniz. Ardından ritmik ve uyumlu bir şekilde ayaklarınızı yana açarak ve kollarınızı da havaya kaldırarak zıplayın. Bu egzersizi günde 2 set halinde 5 ya da 6 kez olacak şekilde tekrar edin.

2)Pilates Roll-Up (Mekik – 30 Saniye)

Sırt üstü yere uzanarak başladığınız bu egzersizde elleriniz de geriye doğru gergin bir şekilde durmalıdır. Ardından ellerinizi ileriye doğru uzatarak, oturur pozisyona gelin ve ayak uçlarınızı da ileriye doğru uzatın. Tekrar sırt üstü yatar pozisyona dönün. Biraz yorucu olsa da karın kaslarınızı çalıştıracaktır.

3)Karın Kası Egzersizi (30 Saniye)

Dizleriniz kalçalarına yaklaşık 90 derecelik bir açı ile havada dururken, elleriniz ile başınızın arkasından destek alın. Gövdeniz çok hafif yukarıda olacak şekilde, bir bacağınızı ileriye doğru uzatırken, diğer bacağınızı da tam tersi yöne çekmelisiniz. Bu sırada kendinize doğru çektiğiniz bacağınız ile ters taraftaki dirseğiniz birbirine değecek şekle gelmelidir. Egzersizi yaparken gövdeniz sağa ve sola dönecektir.

4) Süperman Sırt Hareketi (30 Saniye)

Süper-man egzersizini uygulamak çok basittir. Yüz üstü yere düz ve dik bir şekilde uzanın. Ellerinizi de düz bir şekilde ileriye uzatın. Ardından aynı anda olacak şekilde, ellerinizi omuzdan olacak şekilde, bacaklarınızı da kalçadan olacak şekilde yukarıya doğru kaldırın. Bu hareketi yaparken dizlerinizi ve dirseklerinizi kırmamaya dikkat edin.

5)Fast Feet Egzersizi (30 Saniye)

Omuz hizasında, dizlerinizi çok hafif kırarak, yine hafif bir şekilde öne eğilerek durun. Elleriniz de sabit bir şekilde avuçlarınız ileriye dönük sabit bir şekilde durmalıdır. Ardından çok hızlı bir şekilde, sağ ve sol ayaklarınızı kaldırıp indirin. Koşar gibi olacaksınız fakat durduğunuzu yerde bu hareketi yapmalısınız.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com