Evde Oturarak Para Kazanmak Mümkün

Evde Oturarak Para Kazanmak Mümkün

Şüphesiz hepimizin hayalidir evden çıkmadan, sıcacık yatağa uzanıp, oturduğu yerden para kazanmak 🙂 Günümüzde bu çok da imkansız değil aslında. Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlemesiyle internet bize bu imkanı sunuyor. Bunlardan birkaçını sizler için derledik.

1)Makale-İçerik Yazmak

 

Makale ve içerik yazarlığı ile ilgili internette birçok ilan bulmanız mümkün. Bu işi yaparak ciddi paralar kazananıp geçimini bu gelirle devam ettirenler var. Tabiki bunun için yazı yazmayı sevmeniz, dil ve imla kurallarını bilmeniz ve etkili kullanabilmeniz önemli. İstenen konuda makale yazabilmek için araştırma yaparken sıkıntı yaşamamak adına ingilizce bilginizin olması da büyük bir artı olacak ve gelirinizi hissedilir derecede artıracaktır.

 

2)Instagram Fenomeni Olma

         

 

Çok kolaydı sanki dediğinizi duyar gibiyim. Evet zor ama imkansız değil 🙂 Kitap, film, yemek, moda, çocuk oyunları ile ilgili bir hesap açıp milyonlarca takipçiye ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz konuya uygun akılda kalıcı bir hesap adı ve etkileyici bir profil fotoğrafı seçmelisiniz. İçeriğinizle ilgili yaratıcı resim ve videolar paylaşın. Hashtagler ile nelerin trend olduğunu görüp paylaşımlarınızda kullanın. Takipçilerinizi paylaşım için cesaretlendirici yazılar paylaşın. Mutlaka güncel kalın ve özgün olun. Sonrası gelsin reklamlar 🙂

3)Ders Vermek

 

Özel ders vermek, özellikle üniversite öğrencilerinin her zaman gelir kaynağı olmuştur. Artık bunu internet üzerinden yapmak da mümkün. Bu iş için kurulan ve birçok ilan barındıran siteler mevcut. Teknolojinin gelişmesiyle artık sokak sokak gezip “özel ders verilir” diye ilan asmanıza gerek yok. Online olarak ister evde ister bahçenizde istediğiniz her yerde ders anlatmanız mümkün.

4)Çeviri Yapmak

 

Evet içinizden geçenleri duyabiliyorum. Tabiki bu iş için yabancı dil bilmek gerekli. Ama şöyle düşünün tek şart bu olduğu için bunu sağlamak zor olmasa gerek 🙂 Yabancı diliniz var ise oturduğunuz yerden ufak ufak çeviriler yapıp gelir elde edebilirsiniz. Dil sayınız ile geliriniz doğru orantılı olarak artacaktır unutmayın 😉

5)El Becerisi Kullanmak

 

Evde boş zamanlarınızda bir şeyler tasarlamaktan zevk alıyorsanız bunu kazanca dökmek çok da zor değil. Özellikle de ev hanımları için. Basit malzemelerle yaptığınız süs eşyaları, çocuklar için zeka geliştirici oyun ve oyuncaklar şuan o kadar popüler ki. Hiç bir maliyeti olmadan hazırlayabileceğiniz bu tür şeyleri internet üzerinden kolayca satarak düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

6)Blog Yazarlığı

 

Bizde her ne kadar büyük bir hevesle başlayıp birkaç yazı yazdıktan sonra hemen bırakılsa da yurtdışında bu işten ciddi paralar kazanılıyor. Bizim ülkemizde henüz istenen verim alınabilmiş değil. Bilgili olduğunuz bir konuda sıkılmadan düzenli aralıklarla yazı yazmayı başarabilirseniz siz neden gelir elde etmeyesiniz ki?

7)Anket Doldurmak

 

Bu konuyla ilgili biraz araştırma yaptıysanız internette bir sürü ilan olduğunu görmüşsünüzdür. İlanlara başvurduğunuzda öncelikle mail adresinize anket gönderiliyor. Bunları doldurmanız için belli bir süreniz var. Verilen sürede doldurulan anket başına da ücret alıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com