Android İnternet Kullanımında Windows’u Geride Bıraktı

Android İnternet Kullanımında Windows’u Geride Bıraktı

Android cihazlar internet kullanımında ilk sırada;

Bilgisayar ve İnternet dendiğinde, global kullanıcıların pek çoğunun aklında Microsoft logosu belirir kuşkusuz. Ancak 2010’lardan itibaren bu durum biraz biçim değiştirmiş durumda. Zira mobil teknolojilerdeki gelişime tam anlamıyla adapte olamayan Windows, Mobil teknolojide hali hazırda pazarın genelini elinde bulunduran Android’in gerisinde kalmış durumda.

Akıllı telefon kullanımı hızla yaygınlaştığı gibi akıllı telefon kullanım yaşı da bir o kadar hızlı şekilde düştü. Hem yaş bazında kullanıcı aralığının hem de kullanım oranının artmasıyla birlikte akıllı telefonlara gündelik hayatı kolaylaştıracak birçok özellik eklendi. Bilgisayarda yapabileceğiniz birçok işi artık akıllı telefonlarda yapabiliyorsunuz. Hatta çoğu akıllı telefon kullanıcısına göre akıllı telefonlar bilgisayarlardan daha işlevsel.

İnternet’te gezinmek, araştırma yapmak, e-posta işleriyle ilgilenmek için bir telefon yeterli artık. Akıllı telefonlarda İnternet kullanımı o kadar yaygın ki Android cihazlardan internet kullanımı Windows tabanlı cihazları geride bırakarak ilk sıraya yerleşmiş durumda. Günümüzde İnternet kullanımının genelde sosyal medyalara erişme amaçlı olduğunu düşünürsek olası bir sonuçtur bu. Zaten günümüz popüler sosyal medyaları özellikle android cihazlarda kullanım için tasarlanmıştır. İnstagram, Snapchat, Whatsapp, Swarm, Kik Messenger gibi uygulamalar android cihazlara yöneliktir.

İnsanların herhangi bir konuda internete başvurmak için yanlarında laptop gezdirmek yerine küçük bir akıllı telefon taşımaları hayli mantıklı. Bir de bu akıllı cihazda birçok özellik barınınca akıllı cihazların kullanımın artması, yeri geldiğinde bilgisayarlardan daha işlevsel olması kaçınılmaz. Windows bu gelişmelere karşı kullanıcılarının ilgisini tekrar üzerinde nasıl toplayacak merak konusu iken uzun yıllar android cihazlar internet kullanımında ilk sırada kalacak gibi görünüyor.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com